C.I.B. POHJ BALT HU FI NO SE LV LT EE MVA LV JMVA SKV-13 PL&PZV-17 HIE
narttu Titoktudó Ájtatos Manó "Ricca"
FI44204/13 (MET.Pm6486/11), synt: 1.10.2011
Hd-A/A, Ed-0/0, polvet 0/0, silmät ok (10.10.2015)
kasv: Velekei Hajnalka, Unkari, kennel Titoktudó
-Riccalla on yksi serti Slovakiasta ja kaksi sertiä Puolasta. Se on myös suorittanut hyväksytysti paimennustaipumustestauksen ja jalostustarkastuksen Unkarissa 09/2013.
Sukutaulu
Kuvagalleria5

1. kuva 2. kuva 3. kuva 4. kuva 5. kuva 6. kuva 7. kuva 8. kuva 9. kuva 10. kuva 11. kuva 12. kuva 13. kuva 14. kuva 15. kuva 16. kuva 17. kuva 18. kuva 19. kuva 20. kuva 21. kuva 22. kuva 23. kuva 24. kuva
Tulokset:
2017
22.10. Poznan, Puola, Tomasz Borkowski: VAL ERI1 SERT CACIB ROP PL&PZV-17
21.10. Poznan, Puola, Hans-Erhard Grüttner: VAL ERI1 SERT CACIB (-> CIB) ROP
12.8. Överkalix, Ruotsi, Rony Doedijns: VAL ERI1 SA PN1 SERT VSP SE & POHJ MVA
6.8. Ida-Virumaa, Viro, Gunnar Nymann: VAL ERI1 SA PN1 ROP
5.8. Ida-Virumaa, Viro, Augustin Ionescu: VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP EE & BALT MVA RYP4
1.7. Trondheim, Norja, Francisco Ruiz Rodriguez: VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP NO MVA
18.2. Kauhava, Maija Mäkinen: VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP FI & LT MVA

2016
4.12. Liepaja, Latvia, Sonia Kelveri Philippou: VAL ERI1 SA PN1 ROP
3.12. Liepaja, Latvia, Luiz Fernando Ribas Silva: VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP LV MVA

2015
25.10. Paneve˛ys, Liettua, Igoris Zizevskis: VAL ERI1 PN1 SERT ROP
24.10. Paneve˛ys, Liettua, Galina Zhuk: VAL ERI1 PN1 SERT ROP
29.3. Salgótarján, Szabó Sándor: AVO ERI1 SERT PN1 ROP HU MVA RYP1, Paras unkarilainen

2014
8.3. Seinäjoki, Maija Sylgrén: AVO ERI2

2013
15.9. Lučenec, Slovakia, Brankovic Zoran: NUO ERI1 SERT VSP SKV-13
14.9. Hortobágy, Unkari, paimennustaipumus testi, Skobrák Ferenc: TKV (HIE)
jalostustarkastus, Hudák Péter: hyväksytään jalostukseen.
8.9. Hódmezővásárhely, Unkari, Jaroslav Matyas: NUO ERI1 SERT CACIB VSP
7.9. Hódmezővásárhely, Unkari, Carsten Birk: NUO ERI1 SERT CACIB ROP RYP2, Paras unkarilainen
18.5. Gödöllő, Unkari, MEOE erikoisnäyttely, Lászlo István: NUO ERI1 SERT

2012
26.8. Tampere, Pumi Show 2012, Nina Janger: JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN PSJV-12
8.7. Ogre, Latvia, Jurate Butkiene: JUN ERI1 PP PN1 JSERT ROP LV JMVA
7.7. Ogre, Latvia, Igoris Zizevskis: JUN ERI1 PP PN1 JSERT ROP
7.7. Ogre, Latvia, Beata Petkevica: JUN ERI1 PP PN1 JSERT VSP
6.5. Rauma, Elena Kuleshova: PEK1 KP ROP-PENTU
5.5. Harjavalta, Cristian Stavarache: PEK1 KP ROP-PENTU
15.4. Tallinna, Viro, Ilona Onstenk-Schenk: PEK1 KP ROP-PENTU BIS4-PENTU