C.I.B. SE NO MVA SE AVA SEV-09 NOV-09 MV-12 SEVV-14 & -15
Black Winterday "Snö"
S56415/2005 (FIN36422/05), Hd-A Ed-0, polvet & silmät ok (20.11.2015)
-Ruotsin vienti
-Snö kilpailee agilityssa maxi III-luokassa. Vuoden Pumi -09 & -10 & Vuoden all around pumi -09 & -10.


snon_kuvat

1. kuva 2. kuva 3. kuva 4. kuva 5. kuva 6. kuva 7. kuva 8. kuva 9. kuva 10. kuva 11. kuva 12. kuva
Tulokset:

2015

12.12. Tukholma, Paunovic Dusan: VET ERI3
13.6. Linköpingstrakt, Hudak Peter: VET ERI3
5.4. Kista, Johan Juslin: VET ERI1 SA PU2 ROP-VET SEVV-15

2014
14.12. Tukholma, Benny Blid: VET ERI1 SA PU2 ROP-VET SEVV-14

2012
3.6. Norrköping, Tino Pehar: VAL ERI1 CK PU1 VSP
2.6. Norrköping, Zorica Salijevic: VAL ERI1 CK PU2
27.5. Vallentuna, Leif-Ragnar Hjort: VAL ERI2 CK PU4
26.5. Österbybruk, Carin Åkesson: VAL ERI1 CK PU1 ROP
19.5. Salzburg, Itävalta MV-12, Miroslav Zidar: VAL ERI1 SERT CACIB ROP MV-12
17.3. Rättvik, Seppo Savikko: A III 0 vp, sij. 7/95
3.3. Linköping, Tobias Svensson: H III 0 vp, sij. 25/67
19.2. Luleå, Anders Virtanen: H III 0 vp, sij. 8/30
18.2. Luleå, Anders Virtanen: A III 0 vp, sij. 5/25
8.1. Kista, T. Hagström-Jakobsson: H III 0 vp, sij. 19/64

2011
10.12. Tukholma, Annika Ulltveit-Moe: VAL ERI2 CK PU2 VACA
6.11. Rättvik, Marianne Fernström: A III 0 vp, sij. 18/123
6.11. Rättvik, Per-Inge Ekström: H III 0 vp, sij. 37/134
5.11. Rättvik, Sven Åfeldt: H III 0 vp, sij. 47/140
2.10. Bolnäs, Tobias Svensson: H III 0 vp, sij. 17/76
2.10. Bolnäs, Lena Dyrsmeds: H III 0 vp, sij. 23/78
11.9. Gimo, Antonio di Lorenzo: VAL ERI3 CK PU4
4.9. Kungsör, T. Hagström-Jakobsson: H III 0 vp, sij. 12/67
3.9. Torsaker, erikoisnäyttely Éva Sirkó: VAL ERI4
21.8. Norrköping, Marja Talvitie: VAL ERI2 CK PU3
20.8. Eskilstuna, Per Svarstad: VAL ERI3 CK PU4
12.6. Bro, Lena Dyrsmeds: A III 0 vp, sij. 3/37 SERT SE AVA
11.6. Bro, Åsa Wrede: A III 0 vp, sij. 6/45
11.6. Bro, Åsa Wrede: H III 0 vp, sij. 12/49
5.6. Norrköping, Arne Foss: VAL ERI1 CK PU1 ROP
29.5. Vallentuna, Hanne Laine-Jensen: VAL ERI1 CK PU1 CACIB ROP
28.5. Österbybruk, Kitty Sjong: VAL ERI1 CK PU1 VSP
22.5. Knivsta, Anders Virtanen: A III 0 vp, sij. 14/76
21.5. Knivsta, Lena Dyrsmeds: A III 0 vp, sij. 5/78
8.5. Lidköping, Benny Blid: VAL ERI1 CK PU1 ROP
19.3. Rättvik, Sven Åfeldt: H III 0 vp, sij. 12/84
27.2. Hudiksvall, Tobias Svensson: A III 0 vp, sij. 11/56
27.2. Hudiksvall, Tobias Svensson: H III 0 vp, sij. 14/50
26.2. Hudiksvall, Tobias Svensson: H III 0 vp, sij. 14/57
20.2. Luleå, Andreas Silfverberg: H III 0 vp, sij. 1/14 SERT
15.1. Lingköping, Roger Franksson: A III 0 vp, sij. 14/46
7.1. Göteborg, Marianne Baden: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
6.1. Göteborg, Jahn Sääv: VAK1 CK PU1 CACIB ROP

2010
19.12. Tukholma, Elina Tan-Hietalahti: VAK1 CK PU2 CACIB
26.11. Knivsta, Tobias Svensson: A III 0 vp, sij. 11/43
26.11. Knivsta, Tobias Svensson: H III 0 vp, sij. 16/42
9.10. Sundsvall, Lena Danker: VAK1 CK PU2 VACA
12.9. Hudiksvall, Tobias Svensson: A III 0 vp, sij. 10/61
11.9. Hudiksvall, Anders Berqvist: H III 0 vp, sij. 8/60
4.9. Högbo, Britt Shöne Brodwall: VAK1 CK PU1 CACIB VSP
15.8. Märsta, T. Svensson: H III 0 vp, sij. 4/31
4.7. Boras, Hans Almgren: VAK1 CK PU1 VSP
3.7. Boras, Stefan Sinko: VAK1 CK PU2
25.6. Herning, erikoisnäyttely, Petra Junehall: VAL ERI2 PU2
24.6. Herning, Tanska MV-10, Tamás Jakkel: VAL ERI2 VACA
13.6. Avesta, Moa Persson: VAK1 CK PU1 CACIB VSP
6.6. Norrköping, Karl-Erik Johansson: VAK1 CK PU1 CACIB ROP RYP2
29.5. Österbybruk, Monique van Brempt: VAK4
23.5. Avesta, Ninnie Lindvall: H III 0 vp, sij. 21/72
9.5. Larv, Espen Engh: VAK1 CK PU1 ROP
8.5. Larv, Blaz Kavcic: VAK3 CK PU4
21.3. Malmö, Eva Erikson: VAK1 CK PU1 CACIB VSP
14.3. Nedansiljan, Magnus Andkvist: A III 0 vp, sij. 14/81
13.3. Gagnef, Thomas Juréhn: A III 0 vp, sij. 10/84
13.3. Gagnef, Magnus Andkvist: H III 0 vp, sij. 13/86
6.3. Valla, Roger Franksson: H III 0 vp, sij. 9/53
10.1. Göteborg, Nils Molin: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
9.1. Göteborg, Kari Hansen Granaas: VAK2 CK PU2 VACA
6.1. Kista, Åsa Wrede: H III 0 vp, sij. 8/70

2009
12.12. Älvsjö, Mia Laamanen: H III, sij. 6/112
12.12. Tukholma, Hund 2009, Natalja Nekrosiene: VAK1 CK PU1 CACIB VSP SEV-09
28.11. Lilleström, Norja, V-09, Nina Karlsdotter: AVO 1/1 CK PU1 SERT CACIB ROP NOV-09 NO MVA
8.11. Nedansiljan, Kati Wala: A III 0 vp, sij. 4/91 SERT
8.11. Nedansiljan, Anne Savioja: H III 0 vp, sij. 13/96
7.11. Nedansiljan, Kati Wala: H III 0 vp, sij. 18/74
1.11. Växsjö, Margareta Sundqvist: VAK1 CK PU1 CACIB ROP RYP2
3.10. Sundsvall, Benny Blid: VAK1 CK PU1 CACIB ROP RYP4
27.9. Solna, Carina Olsson: A III 0 vp, sij. 3/61 SERT
27.9. Solna, Carina Olsson: H III 0 vp, sij. 6/73
26.9. Solna, Lena Dyrsmeds: A III 0 vp, sij. 7/66
6.9. Högbo, Carl Gunnar Stafberg: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
5.9. Högbo, erikoisnäyttely Petra Junehall: VAK1 CK PU1 ROP BIS1
23.8. Vallentuna, Tomas Rohlin: VAK1 CK PU1 ROP
16.8. Norrköping, Benny Blid: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
15.8. Nyköping, Miklós Levente: VAK1 CK PU1 ROP
7.6. Norrköping, Jahn Sääv: VAK1 CK PU1 VSP
6.6. Norrköping, Eva Liljeqvist Borg: VAK1 CK PU1 VSP
10.5. Larv, Carl Gunnar Stafberg: VAK1 CK PU1 ROP
26.4. Västeräs, Miklós Levente: VAK1 CK PU1 VSP
10.4. Tukholma, Elzbieta Chwalibóg: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
21.3. Malmö, Per Svarstad: VAK2 CK PU2 VACA
6.1. Kista, Åsa Wrede: H III 0 vp, sij. 16/67
4.1. Göteborg, Grethe Bergendahl: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
3.1. Göteborg, Svend Lövenkjaer: VAK1 CK PU1 ROP

2008
7.12. Älvsjö, Magne Alden: A III 0 vp, sij. 7/71
7.12. Tukholma, Margareta Sundqvist: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
9.11. Nedansiljan, Hasse Sundqvist: A III 0 vp, sij. 11/85
9.11. Nedansiljan, Sven Åfeldt: H III 0 vp, sij. 19/87
8.11. Nedansiljan, Sven Åfeldt: A III 0 vp, sij. 12/89
1.11. Växsjö, Hans-Erik Pedersen: VAK2 CK PU2 VACA
27.9. Örnsköldsvik, Lotta Näslund: H III 0 vp, sij. 3/25 SERT
21.9. Sthml Sö, Agneta Hjelm: H III 0 vp, sij. 5/34
1.11. Högbo Bruk, Ulf Bråthen: VAK1 CK PU1 VSP
24.8. Bro, Kent Svartberg: H III 0 vp, sij. 5/37
16.8. Nyköping, Gunnel Holm: VAK3 CK PU3
5.7. Almare Stäket, erikoisnäyttely, Cristofer Habig: VAL ERI
5.7. Tukholma, MV-08, Horst Kliebenstain: VAL ERI
25.5. Sundsvall, Elena Ruskovaara: VAK1 CK PU1 ROP RYP2
24.5. Österbybruk, Manuel Borges: VAK1 CK PU1 ROP RYP4
20.4. Västerås, Pirjo Aaltonen: VAK2 PU2
6.1. Göteborg, Salvatore Tripoli: VAK3 CK PU3
3.1. Göteborg, Karl-Erik Johansson: VAK1 CK PU1 CACIB ROP

2007
15.12. Tukholma Hund 2007, Marija Kavcic: VAK3 CK PU3
4.11. Växsjö, Miroslav Redlicki: VAK1 CK PU1 CACIB VSP
2.9. Högbo, Roger Vanhoenacker: VAK3 CK
26.8. Almare-Stäket, Gunnel Holm: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
19.8. Norrköping, Göran Bodegård: VAK2 CK PU3
1.7. Visby, Salvador Janeiro: VAK1 CK PU1 CACIB ROP
30.6. Visby, Annika Ulttveit-Moe: AVO 1/1 CK PU2 SERT SE MVA
10.6. Norrköping, Benny Blid: NUO 1/1 CK PU1 SERT ROP
20.5. Mölndal, Per Svarstad: NUO 1/2 CK
13.5. Österbybruk, Peter Harsanyi: NUO 1/4
21.4. Västerås, Carl Gunnar Stafberg: NUO 1/1 CK PU1 SERT ROP

2006
10.12. Tukholma Hund 2006, Anita Lindroos: NUO 1/3
4.11. Växsjö, Horst Kliebenstain: NUO 1/1 CK PU2 SERT VACA
8.10. Sundsvall, Tapio Eerola: NUO 1/1 CK PU1 SERT CACIB VSP
26.8. Motala, András Kovács: JUN 1/2 HP
16.7. Högbo Bruk, Karl-Erik Johansson: JUN 1/1 CK PU3 SERT
15.7. Högbo Bruk, Zvi Kupferberg: JUN 1/1 CK PU3 SERT
14.7. Högbo Bruk, Karl Gunnar Stafberg: JUN 1/1 CK PU2
8.7. Alfta, Frank Christiansen: JUN 1/1 CK PU1 SERT ROP
11.6. Helsinki, erikoisnäyttely, Péter Hudák: JUN ERI3
9.6. Helsinki EUV-06, Petru Muntean: JUN ERI2
22.4. Västerås, Péter Harsányi: JUN 2
15.4. Tukholma, Elina Haapaniemi: JUN 1/1